Opis
Bloczek Petzl Pro Traxion jest bardzo wydajnym bloczkiem, może pracować jak tradycyjny bloczek oraz z blokadą. Okładziny bloczka są ruchome, ale w nieco inny, sprytny sposób – bloczek można otworzyć bez wypinania go z karabinka. Bloczek nie otworzy się podczas użytkowania, aby go otworzyć należy odblokować blokadę i przesunąć ją w bok.
Cechą wyróżniającą Petzl Pro Traxion na tle innych bloczków jest mechanizm blokujący oparty na zapadce z ząbkami. Jest to rozwiązanie analogiczne do tych stosowanych w przyrządach zaciskowych takich jak Ascension. Ząbki wbijają się w oplot liny blokując ją. Mechanizm ten może być odblokowany od razu lub można zdecydować się na zastosowanie go w czasie używania bloczka – wystarczy przesunąć zapadkę. Gdy nie ma takiej potrzeby zapadka pozostaje otwarta i bloczek może pracować jak tradycyjny – bez blokady.
Duża aluminiowa rolka (38 mm) osadzona jest na szczelnie zamkniętym łożysku kulkowym, które jest znacznie wydajniejsze niż tuleja samosmarująca. Bloczek współpracuje z linami o średnicy 8 – 13 mm. Pro Traxion bez blokady może pracować z obciążeniem 5 kN (2 x 2,5 kN), a z blokadą 2,5 kN. Dolny otwór pozwala wpiąć linę podczas budowania większych systemów wyciągowych.
Bloczek Pro Traxion należy do sprzętu ochrony indywidualnej (SOI). Zgodnie z wymogami prawa oraz wytycznymi producenta należy poddać go kontroli nie rzadziej niż raz na rok. Jesteśmy certyfikowanymi kontrolerami marki Petzl, zapraszamy do skorzystania z naszych usług, szczegóły tutaj.
Bloczek z blokadą Petzl – Pro Traxion – najważniejsze cechy:
- waga: 265 g
- bloczek pojedynczy z blokadą
- materiał: aluminium
- łożysko kulkowe
- ruchome okładziny
- możliwość założenia liny bez wypinania bloczka
- średnica rolki 3,8 cm
- współpracuje z linami o średnicy 8 – 13 mm
- maksymalne obciążenie robocze bloczka bez blokady: 5 kN (2 x 2,5 kN)
- maksymalne obciążenie robocze bloczka z blokadą: 2,5 kN
- obciążenie niszczące bloczek bez blokady: 22 kN (11 kN x 2)
- obciążenie niszczące bloczek z blokadą: 4 kN
- wydajność 95%
- certyfikacja EN 12278, EN 567