Instalujemy i projektujemy stałe systemy asekuracyjne

Systemy zabezpieczeń chroniące przed upadkiem z wysokości muszą być doskonałe, każdy błąd może przyczynić się do śmierci lub poważnego uszczerbku na zdrowiu pracowników. Z taką świadomością swoje produkty tworzą projektanci i inżynierowie Rothoblaas – włoskiej firmy, która najbardziej znana jest ze swoich innowacyjnych rozwiązań w budownictwie drewnianym. Teraz ich oferta rozszerzyła się o bardzo dopracowane stałe systemy asekuracyjne. W swojej ofercie firma ma urządzenia kotwiczące z każdej z klas określonych w normie EN 795. Produkuje zarówno pojedyncze punkty kotwiczące – stałe i tymczasowe, jak i elementy pozwalające tworzyć rozbudowane life line-y, a także sztywne prowadnice, drabiny, balustrady i masy kotwiczące.

Szkolenia

W lipcu bieżącego roku udało nam się nawiązać współpracę z firmą Rothoblaas. Odwiedziliśmy ich siedzibę w malowniczej dolinie we Włoszech oraz przeszliśmy odpowiednie szkolenia. Otrzymaliśmy certyfikaty poświadczające, iż możemy montować stałe systemy asekuracyjne sygnowane przez Rothoblaas. Każdy taki stały system chroniący przed upadkiem z wysokości musi, tak jak sprzęt ochrony indywidualnej, zostać poddany kontroli co najmniej raz na 12 miesięcy. Dzięki przebytemu kursowi mamy również uprawnienia, aby takie przeglądy przeprowadzać.

Włoska perfekcja

Mimo, że firma jest włoska to stereotypy o włoskim luźnym podejściu do pracy tutaj się nie sprawdzają. W firmie Rothoblaas pracują pasjonaci, którzy do swoich zadań podchodzą bardzo rzetelnie. Dzięki takiemu podejściu produkty, które tworzą są bardzo przemyślane. Nie tylko spełniają wymogi norm, ale także są funkcjonalne i dostosowane do wielu materiałów budowlanych. Odpowiednie punkty kotwiczące mogą być instalowane w betonie, stali, drewnie czy do blachy falistej. Twórcy stałych systemów asekuracyjnych pamiętają też o ich użytkownikach i starają się tworzyć produkty bezpieczne, ale też wygodne do stosowania. Większość pojedynczych punktów kotwiczących jest certyfikowana na działanie w każdym kierunku plus na wyciąganie, co znacznie ułatwia poruszanie się po dachach. Niewiele firm może poszczycić się także produktami, które nie mają sobie równych, gdy w grę wchodzi estetyka. W swojej ofercie marka Rothoblaas ma niewielkie punkty kotwiczące, które „chowają się” pod dachówką i są prawie niezauważalne z ziemi. Profesjonalne podejście widać także w dopracowanej, zgodnej z normą dokumentacji – przygotowanych instrukcjach oraz deklaracjach zgodności.

Oferujemy

Dzięki przebytym kursom możemy dla Państwa przygotować projekt stałego systemu asekuracji dostosowany do Państwa potrzeb i wymogów prawnych. Następnie zamontować go i dostarczyć odpowiednią dokumentację. Po instalacji oferujemy szkolenie dla pracowników z użytkowania systemu, a także roczne kontrole zgodne z założeniami normy EN 795 (Ochrona przed upadkiem z wysokości -Urządzenia kotwiczące).